Kompresor, Ventilátory

Chladnička může být v zásadě vybavena jedním nebo dvěma kompresory. U jednoduchých chladniček probíhá chlazení pomocí jednoho kompresoru a ovládání pomocí jednoho termostatu. Tak je sice možné teplotu regulovat ale teplotní rozdíl mezi chladící a mrazící částí je neustále stejný. Kvalitnější chladničky mají kompresory a chladící okruhy dva. Ty jsou doplněny dvěma nezávislými termostaty a tak je možno provoz a teplotu v chladící i mrazící části regulovat zcela nezávisle. V současné době se u kvalitních ledniček nejčastěji používá systém s jedním kompresorem, elektroventilem a dvěma termostaty. Chladící okruhy jsou v tomto případě propojené a elektronický ventil přepouští chladivo dle požadavků jednotlivých termostatů. Tento systém tak poskytuje stejný komfort jako systém se dvěma kompresory.

ledniceAm lednice ovladani doplnkova vybava napojovy automat domaci bar kompresor prostorove usporadani

Technologie měsíce: NO Frost

STOP zamrzlým šuplíkům! Technologie NO FROST zajišťuje v chladničkách LG rovnoměrnou cirkulaci vzduchu a díky tomu nenamrzají. NO FROST vám zaručí vždy snadný přístup k potravinám – už nikdy se nebudete muset prosekávat ke zmraženým potravinám. Chladničky není nutné odmrazovat, a to díky dvěma zařízením - bimetalovému termostatu a časovači.

Už žádné namrzání. Funkce No frost umožňuje zachovat chladničku hygienicky čistou, bez zápachu, a tak je snadná i její údržba.

Rovnoměrná teplota. Nucená cirkulace chladného vzduchu zajišťuje minimální teplotní odchylky.

Rychlé chlazení . Vzduch uvnitř chladničky je rychle ochlazován a to zejména po otevření dvířek chladničky..

Úspora energie. Na základě 3 výše zmíněných důvodů můžete ušetřit energii.