Supreme NoFrost Whirlpool

Kateřina Jurková
08.09.2021

Nová řada Supreme NoFrost zahrnuje několik kategorií produktů, které spojuje využití prémiové beznámrazové technologie oddělených výparníků − Dual Total NoFrost v kombinaci s vylepšeným systémem 6. smysl FreshControl.

 

 Výsledkem je výrazně delší čerstvost, kvalita, chuť a barva chlazených i mražených potravin. Zákazníci mohou vybírat ze široké modelové škály kombinovaných chladniček s tímto systémem, které se odlišují prvky designu, vnitřní a technologickou výbavou a cenou.

Nejmodernější beznámrazový systém Supreme NoFrost = Dual total NoFrost

Beznámrazová technologie NoFrost v mrazničce nebo mrazicí části kombinované chladničky je již relativně běžným standardem, který doposud reprezentovala technologie Total NoFrost1 nebo Hybrid NoFrost2.
Řada Whirlpool Supreme NoFrost se vypořádává se všemi nedostatky původních variant a přichází s ideálním řešením dvou kompletně oddělených chladicích okruhů:

 • Dva separátní výparníky a dvě beznámrazová řešení (NoFrost sady3) pro chladicí a mrazicí část
 • Vzduch v chladničce cirkuluje, vlhkost je aktivně kontrolována a udržována na ideální hodnotě 70 – 85 %
 • Výrazně prodlužuje čerstvost a kvalitu skladovaných potravin
 • Nedochází k mísení pachů mezi chladničkou a mrazničkou a jejich vstřebávání do skladovaných potravin
 • V zadní části chladničky nejsou žádné kapky
 • Je zabráněno tvorbě ledu a ledových krystalů na potravinách
 • Nedochází ke ztrátě váhy potravin

 

 

Design Absolute aneb volně stojící chladnička jako nová dominanta kuchyně

 

Stejně jako ostatní spotřebiče v nejaktuálnějším designu Absolute4 jsou i kombinované chladničky z řady Supreme NoFrost charakterizovány hladkými, přímými liniemi a minimalistickými tvary. Dominanta v podobě centrálního tlačítka je v tomto případě reprezentována jeho dotykovou variantou, která je součástí ovládacího panelu. Ten je společně s displejem přímo v moderním integrovaném madle nebo nad ním. Chladničky tak lze dokonale sladit s ostatními spotřebiči v domácnosti a zajistit tak její jednotný vzhled. V rámci nové řady chladniček mohou zákazníci vybírat z modelů ve standardní nerez nebo bílé, ale volit mohou i z netradičních povrchových provedení, jako je například prémiové černé sklo nebo atypická stříbrná v horizontálně broušeném nerezu.

  
Promyšlený interiér pro každý den

Kromě prémiového exteriéru přináší novinky i výjimečně propracovaný a praktický interiér, jehož přesná skladba se liší dle konkrétního modelu.

Komfortní užívání těch nejvyšších modelů zajišťuje kombinace:

 • Osvětlení LED Diamond Theater – soubor LED světel ve stropní, boční i zadní stěně pro dokonalý přehled v celém prostoru chladničky
 • Speciální zásuvka Activ 0° pro ideální skladování masa či ryb s možností snadné deaktivace pro tradiční použití
 • Propracovaný systém polic, který je reakcí na konkrétní požadavky zákazníků, zahrnuje i police na láhve v prostoru chladničky i na dveřích, posuvné přihrádky ve dveřích, přihrádky pro drobné potraviny či novinku – speciální obdélníkový box pro uskladnění, ale rovnou i následné servírování potravin.
 • Příslušenství Quick Ice v mrazničce zajistí přípravu ledových kostek za méně než 30 minut.
 • XXL zásuvka v prostoru mrazničky s vyjímatelným rozdělovníkem.
 • Další klíčové technologie chladniček Whirlpool Supreme NoFrost
 • CHLADNIČKY WHIRLPOOL SUPREME NOFROST

 

6. smysl FreshControl je založený na senzorové kontrole a úpravě vnitřního prostředí chladničky. Automaticky aktivuje ventilátor a kompresor, čímž zajistí rychlou a kontrolovanou úpravu vnitřní teploty a vlhkosti po otevření dvířek chladničky. Potraviny díky tomu zůstávají výrazně déle čerstvé než v běžných chladničkách bez této technologie a neztrácí barvu a chuť.

 

Technologie Freeze Control udržuje ideální podmínky pro uchovávání potravin v mrazničce a snižuje negativní vliv mrazení, který je způsoben především vlhkostí potravin a nejčastěji se projevuje jako krystalky ledu na masu nebo zmrzlině, až o 50%5. Mražené potraviny jsou po rozmrazení chutnější a barva a chuť se nemění. Principem funkce je výrazná minimalizace teplotních výkyvů, které v mrazničkách z důvodu odvedení vlhkosti při zamrazování působí.

Dvířka XlenFIT jsou dalším vylepšením, které reaguje na praktické potřeby zákazníků. Díky nové konstrukci, kdy je profil dvířek pouze v šíři 45 mm a kombinaci s vylepšeným typem závěsů, je možné tyto chladničky umístit do rohu nebo zasunout do sektoru nábytku bez nutnosti ponechat prostor na přesah při otevírání.

Whirlpool SUPREME NOFROST PRODUKTOVÉ TIPY
MODEL BSNF 8893 PB – „ČERNÁ PERLA”SUPREME NOFROST

Jedním z  nejzajímavějších modelů nové řady je bez pochyby kombinovaná chladnička BSNF 8893 PB v provedení černé sklo. Kromě duální beznámrazové technologie Dual NoFrost je samozřejmostí také 6. smysl FreshControl pro dlouhou čerstvost potravin a funkce FreezeControl zajišťující to nejšetrnější mrazení. Model se řadí do energetické třídy A+++ a poskytuje velkorysou vnitřní kapacitu – chladicí částí 215 l a mrazicí částí 94 litrů.

I u tohoto modelu je automaticky poskytována záruka 10 let na kompresor chladničky.

Punc neotřelého luxusu dodává minimalisticky provedené dotykové ovládání nad integrovaným madlem, které v kombinaci s tmavou barvou povyšuje tuto chladničku na opravdovou designovou dominantu moderní kuchyně. To potvrzuje i propracovaný interiér s nerezovými prvky a nadstandardním sektorovým osvětlením či specifické přihrádky pro různé druhy potravin včetně speciálního boxu vhodného nejen na skladování, ale rovnou také na servírování.

Mezi zajímavá nastavení chladničky patří například Party mód, nebo možnost rychlého zchlazení či zmrazení potravin.

Doporučená maloobchodní cena kombinované chladničky Whirlpool BSNF 8893 PB je 32 990 Kč vč. DPH bez PHE, průměrná prodejní cena je 26 990 Kč vč. DPH bez PHE.

Nadstandardně vybavené modely BSNF 8892 IX a BSNF 8783 OX ve dvou variantách barvy nerezu
Prémiový vzhled modelu BSNF 8892 IX podtrhuje povrch z broušeného nerezu, který chladničku v kombinaci s integrovaným madlem a v něm umístěným ovládacím panelem řadí mezi designově nejzajímavější spotřebiče v domácnosti. To nejlepší nabízí i maximálně vybavený vnitřní prostor, který je opatřen speciálním sektorovým osvětlením LED theatre. Spotřebič se řadí do energetické třídy A++.

 

Naopak model BSNF 8783 OX s povrchem v barvě nerezu lze výborně sladit se zbytkem spotřebičů v klasickém provedení. Díky energetické třídě A+++ zajišťuje maximální možnou úsporu. Madlo je též integrované a displej umístěn nad ním.

Oba modely nabízí nejmodernější funkce v čele s beznámrazovým Supreme NoFrost systémem, technologiemi 6. smysl FreshControl a FreezeControl pro dlouhou čerstvost a kvalitu chlazených a mražených potravin, které lze uskladnit ve 215 litrech chladicího a 94 litrech mrazicího prostoru.

Z vnitřního vybavení je třeba vyzdvihnout například speciální zásuvku Activ 0°, kde je dlouhodobě udržována teplota 0°C, což je ideální prostředí pro skladování masa či ryb. Naopak zásuvka Max Space s opravdu velkorysým vnitřním prostorem se hodí pro skladování i většího množství ovoce a zeleniny.

Oba modely mají automatickou záruku 10 let na kompresor.

Doporučená maloobchodní cena kombinované chladničky Whirlpool BSNF 8892 IX je 25 590 Kč vč. DPH bez PHE, průměrná prodejní cena je 20 990 Kč vč. DPH bez PHE.

Doporučená maloobchodní cena kombinované chladničky Whirlpool BSNF 8783 OX je 25 690 Kč vč. DPH bez PHE, průměrná prodejní cena je 20 990 Kč vč. DPH bez PHE.

Model BSNF 8152 W je kombinací tradiční bílé barvy a moderních tvarů designu Absolute. Díky technologii 6. smysl FreshControl a Dual NoFrost poskytuje ideální prostředí pro skladování chlazených i mražených potravin. O rovnoměrnou distribuci vzduchu v chladničce se stará technologie Multiflow, k udržení dokonalého přehledu přispívá rovnoměrné LED osvětlení. Energetická třída A++ a vnitřní kapacita chladničky 222 litrů a mrazničky 94 litrů znamená ideální podmínky i pro domácnosti s více členy.

Doporučená maloobchodní cena kombinované chladničky Whirlpool BSNF 8152 W je 14 990 Kč vč. DPH bez PHE, průměrná prodejní cena je 12 990 Kč vč. DPH bez PHE..