Siemens vitaFresh zóna

Kateřina Jurková
08.09.2021

Chladicí zóna vitaFresh udrží potraviny déle čerstvé V chladničkách už dávno není jen zima. Novým trendem v oblasti chlazení jsou specializované zóny o různých teplotách, které vyhovují nárokům různých typů potravin. Značka Siemens vybavila své přístroje dvěma typy chladicí zóny vitaFresh s teplotou okolo 0 0C. Sýry v ní vydrží čerstvé 14 dní, jablka dokonce šest měsíců.

 

Teplota okolo 0 stC způsobuje výrazné zpomalení biologických a chemických procesů v potravinách. Díky tomu si zelenina, ovoce, maso nebo sýry déle udrží čerstvost a svěží vzhled i chuť. Zatímco maso a ryby si libují spíše při nižší vlhkosti vzduchu, pro skladování ovoce a zeleniny je optimální vlhkost vyšší. Nové kombinace vitaFresh značky Siemens jsou proto vybaveny hned dvěma nulovými zónami - „suchou“ a „orosenou“.

V „suché“ vitaFresh zóně se vlhkost vzduchu automaticky udržuje přibližně okolo 50 %. Díky tomu zóna nabízí ideální klima pro skladování masa, drůbeže, jogurtů, sushi a tvrdých sýrů. Kuřecí prsa v této zóně vydrží čerstvá až pět dnů, losos dva dny. Sýry, jako je roquefort nebo gruyère, si uchovají nezměněné chuťové vlastnosti až 14 dnů, gouda dokonce tři týdny.

Speciálně pro skladování ovoce a zeleniny je určena „orosená“ vitaFresh zóna. Jablka, hrušky nebo mrkev udrží šťavnaté a křupavé celé měsíce, chřest nebo hlávkový salát dva týdny. Až týden v ní můžete uchovávat žampiony nebo jahody. Životnost prodlouží i lesnímu ovoci, jako jsou například maliny. Vlhkost vzduchu se v této zóně udržuje přibližně na 95 %. Regulace probíhá automaticky vlhkostní membránou, přebytečná voda se odvádí do vnějšího prostředí.

Dvěma vitaFresh zónami značka Siemens vybavila například chladničky s mrazničkou KG39FP98 a KG39FS50. Obě jsou 200 cm vysoké, disponují antiBacteria systémem a patří do třídy spotřeby energie A+. Za rok provozu spotřebují jen 319 kWh. Chladicí část má obsah 149 l, mraznička 68 l. Kapacitu rozšiřuje dalších 92 l ve vitaFresh zóně, z toho 57 l ve dvou zásuvkách suché a 35 l v jedné orosené.

Mraznička je vybavena nejen funkce noFrost, ale i supermrazením a automatickým odmrazováním. Během 24 hodin dokáže zmrazit až 14 kg potravin. Teplotu v chladicí i mrazicí části lze regulovat pomocí LCD displeje. Chladicí část disponuje čtyřmi přihrádkami z bezpečnostního skla, z toho tři jsou výškově nastavitelné. Komfort doplňuje držák na lahve.

Obě chladničky disponují pětinásobným bezpečnostním systémem s paměťovou funkcí. Nechybí ani dětská pojistka. Model KG39FP98 má přední dveře v provedení nerez, KG39FS50 z lesklého černého skla. U obou modelů lze zaměnit závěs dveří.

Lednice Siemens