Čerstvé potraviny jsou základní součástí zdravého životního stylu. Nová řada výrobků Electrolux nazvaná FreshFrostFree™ udrží vaše oblíbené potraviny čerstvé a zároveň zachová jejich chuť. Objevte i další dokonalé funkce chladniček Electrolux!

Čerstvé potraviny nejen skvěle chutnají, ale mají i vynikající vlastnosti z hlediska výživy. Stále více lidí dnes vyznává nové trendy zdravého životního stylu založené na konzumaci čerstvých a syrových potravin. Podle nedávného průzkumu roste počet spotřebitelů konzumujících stále více čerstvého ovoce a zeleniny. Delší uchovávání čerstvých potravin je však problematické, a proto musíme často vyhazovat nesnědené potraviny, jež se nám zkazí.

„Čerstvé ovoce a zelenina jsou plné vitamínů, minerálů a vlákniny. Čerstvé potraviny jsou důležitou součástí stravy,“ říká Milan Landa, produktový manažer společnosti Electrolux, a dodává: „Je škoda vyhazovat potraviny proto, že se zkazí – je to drahé a navíc to škodí životnímu prostředí."

Podle údajů evropského statistického úřadu Eurostat vyprodukuje průměrný Evropan každoročně 552 kg odpadu. Část z tohoto množství představují potraviny, které spotřebitelé nakoupili a nechali zkazit. Nová řada chladniček Electrolux nazvaná FreshFrostFree™ vybavená pokrokovou technologií TwinTech™ FrostFree pomáhá udržet zeleninu a ovoce uchovávané v chladničce déle čerstvé. Jednotliví spotřebitelé tak nejen ušetří, ale zároveň sníží množství odpadu z domácnosti.

Řada spotřebičů FreshFrostFree™ nabízí rovněž nové modely vybavené technologií FreeStore™. FreeStore™ je dynamický systém cirkulace zajišťující rovnoměrné rozložení teploty a vlhkosti v chladničce. Spotřebitelé již nemusí přemýšlet nad tím, kam mají potraviny v chladničce umístit, a mohou tak efektivněji využívat volný prostor. Díky technologii FreeStore™ lze také navíc vytvořit ještě nižší teplotu, minimalizovat teplotní rozdíly v chladicím boxu, a zpomalit tak biologické procesy. Čerstvé potraviny si tak déle uchovávají svou výživovou hodnotu.

Vynikající vlastností nových modelů chladniček Electrolux je box Chill&Serve; (vychlaď a podávej), který splňuje požadavky na dostupnost chlazených nápojů bez dopadu na uspořádání věcí v chladničce. Láhev do něj uložená se vychladí 6krát rychleji. V necelých 20 minutách tak můžete mít svůj oblíbený nápoj vychlazený na příjemnou teplotu.

Vybrané modely chladniček Electrolux nabízejí Fresh Zone (oddíl pro čerstvé potraviny). Jedná se o 16litrovou zásuvku s vnitřní teplotou nižší než ve zbytku chladničky. Díky této o 15% nižší teplotě zde udržíte maso, ale také ryby déle čerstvé. Výška této poličky je také díky podpěrám polic libovolně nastavitelná.

Text je tiskovou zprávou výrobce/dodavatele.