Nová řada chladniček Bosch side by side

Kateřina Jurková
08.09.2021

Společnost Bosch svou novou řadou nastavuje laťku opravdu vysoko: přední evropský výrobce domácích spotřebičů ve své nové řadě amerických kombinací side by side představuje revoluční systém výškově nastavitelných odkládacích ploch z bezpečnostního skla - EasyLift.

Americké kombinace side by side nenabízejí jen velký prostor ke skladování potravin, ale atraktivní design a mnoho inovativních technologií.

Všichni to již zažili: v ruce máte plný dezertní talíř a zjistíte, že odkládací plocha chladničky není dostatečně vysoká. Nyní už nemusíte talíř odkládat, k nastavení skleněné odkládací plochy EasyLift podle přání stačí jeden pohyb ruky. Bez tohoto přidaného pohodlí již nebudete chtít být. Další výhodu nabízí užitný objem 533 litrů. Za sklem se skrývá vysoce funkční a inovativní LCD TouchPremium elektronika. Pouze jemným dotykem prstu můžete komfortně a přesně regulovat teplotu v chladící a mrazící části kombinace. Elegantním ovládacím panelem na levé polovině dveří a veškeré důležité informace o průběhu chlazení se vám zobrazují na přehledném LCD displeji. Integrovaný výrobník ledu vás ohromí - pouhým stisknutím jednoho tlačítka můžete naplnit svoji sklenici chlazenou pitnou vodou, či přidat do svého oblíbeného nápoje ledovou tříšť nebo ledové kostky - až 1,7 kg kostek ledu během 24 hodin - senzorově ovládané LED osvětlení také zaručuje vynikající viditelnost i v noci.

Prostor a příjemné podmínky pro všechny

Sofistikované zásobníky optimálně využívají obrovský užitný objem v chladničce (355 litrů) a čtyřhvězdičkové mrazničce (178 litrů) - včetně přihrádky FreshProtectBox o objemu 19 litrů, jejíž teplotu lze upravit na hodnotu 0 až 4°C. Mraznička tak udržuje maso, ryby a zeleninu čerstvé. Výsuvné zásuvky na teleskopických pojezdech, vnitřní zásobníky na plechovky a plně výsuvné mrazicí zásobníky včetně extra velké přihrádky BigBox nejen usnadňují skladování jídla, ale také s pomocí jasného osvětlení uvnitř je zajištěn optimální rozhled při hledání nějaké dobroty. Díky novému systému chlazení TwingCooling můžete regulovat teplotu v chladící a mrazící části nezávisle. Díky dvou výparníkům a inteligentní VitaControl senzorům nedochází k teplotním výkyvům a případnému odvádění vhlkosti či přenášení zápachů z jednotlivých chladících částí. Nepříjemné a silné aroma např. sýrů či ryb dokonale po celou dobu životnosti spotřebiče eliminuje AirFreshfilter. Každodenně prospívá hygieně jídla antibakteriální povrch interiéru.

 

Skvělý design do každé kuchyně

Americké kombinace by měly být v každém ohledu výstavními kousky. Značka Bosch nabízí dva exkluzivní modely se skleněným povrchem ColorGlass v černém a bílém provedení (KAD 62S20 a KAD 62S50), které doplňují model KAD 62A70 s dvířky z nerez oceli. Modely vypadají obzvláště úchvatně díky vysokým glazovaným dvířkům a skvěle se hodí k moderním kuchyním.

 

Méně energie

Nová řada amerických kombinací Bosch i s těmito všemi funkcemi spotřebuje překvapivě nízké množství energie: všechny spotřebiče jsou součástí třídy účinnosti A+. Všechny totiž fungují na bázi nejmodernější chladicí technologie: funkce NoFrost zabraňuje usazování vrstev ledu, které zvyšují spotřebu přístroje, a navíc odstraňuje nutnost ručního odmrazování - to ušetří tolik elektřiny jako nastavení během dovolené či ekonomická volba. Invertní kompresor s proměnlivou rychlostí otáček umožňuje přizpůsobit okamžitý výkon chlazení na základě naplnění spotřebiče nebo okolní teplotě. Pomocí inovativních senzorů jsou data vyhodnocena řídicí jednotkou, která poté kompresor pohání optimální rychlostí tak, aby fungoval maximálně účinně. Jde o velkou výhodu ve srovnání s jednoduchými kompresory s jedinou rychlostí, které běží bez ohledu na podmínky uvnitř chladničky nebo využití spotřebiče.