Když velikost a objem sluší

Kateřina Jurková
08.09.2021

Jak se liší potřeby lidí, různí se i prostorové řešení jejich kuchyně – ať už svou velikostí nebo tvarem. Někdy i pár centimetrů v kuchyni navíc může poskytnout prostor pro takový domácí spotřebič, který přinese větší užitek, více komfortu i snazší práci. Řeč je o XL chladničkách značky Bosch.

Jen o 10 cm větší chladnička nabídne až o 22 procent více prostoru

Pokud máte o pár centimetrů více volného prostoru na chladničku se šířkou 70 cm, nabídne vám nový model KGE49AL41 značky Bosch čistý vnitřní objem 412 litrů, což ve srovnání se stejnou chladničkou o šířce 60 cm znamená až o 22 procent více místa. Díky tomu získáte nejen větší prostor pro uskladňování potravin, takže nebudete muset chodit tak často nakupovat, ale i větší variabilitu, protože se vám na polici do chladničky vejde například celý plech z trouby nebo dva hrnce vedle sebe. A to vše navíc s nejefektivnějším chlazením v energetické třídě A+++.

Chladnička je vybavena nejrůznějšími důmyslnými systémy a funkcemi, například technologií LowFrost, která významně redukuje tvorbu námrazy díky novému umístění chladicích těles, čímž šetří nejen mnoho práce s odmrazováním a tím i váš čas, ale také elektrickou energii. Jedním z nejvýjimečnějších vybavení této chladničky je jedinečný Freshness systém, který prodlouží čerstvost ovoce, zeleniny, masa i drůbeže. Podmínky uskladnění různých druhů potravin lze navíc určovat nejen pomocí snadno přístupného displeje, který spojuje snadnou obsluhu s individuálními potřebami, ale také výběrem některé ze speciálních skladovacích přihrádek Freshness systému. Přihrádka ChillerBox umožňuje díky nižší teplotě uchovat ryby, maso nebo drůbež čerstvé až dvojnásobně dlouhou dobu oproti běžnému skladování, v přihrádce CrisperBox lze zase manuálně nastavit optimální vlhkost pomocí posuvného regulátoru, a uchovat tak nejrůznější druhy ovoce a zeleniny déle čerstvé, křupavé a plné hodnotných živin i vitamínů.

 

Stylová Amerika v kuchyni

Pokud máte prostornou kuchyň a zároveň toužíte po pěkném designovém spotřebiči, určitě oceníte stylovou americkou side-by-side kombinaci s dvoukřídlými dveřmi a domácím barem KAG90AI20 značky Bosch. Její hlavní výhodou je oddělená chladicí a mrazicí část, která při šířce 90 cm nabízí více než 500litrový objem s přehledným prostorem na chlazení, resp. mrazení potravin. Výhodou chladničky je nepochybně zabudovaný dávkovač studené vody a výrobník ledu, který se stane oblíbeným pomocníkem při každodenním užívání. Díky němu můžete během celého dne získávat rychle a pohodlně studenou vodu, led, ale i ledovou tříšť – podle toho, co aktuálně potřebujete. Navíc má v sobě model KAG90AI20 zabudovaný i HomeBar – malá otvíratelná dvířka ve střední části chladničky, která nabízejí přímý přístup k chlazeným nápojům, a zabraňují tak ztrátám energie, k nimž dochází při otevírání dveří chladničky.

Chladnička je vybavena také technologií NoFrost, automatickým systémem odmrazování, který zabraňuje vznikání námrazy, a tím i zvýšení spotřeby energie. Udržení stálé teploty uvnitř chladničky obstarává systém MultiAirflow, který zajišťuje konstantní proudění chladného vzduchu a ochlazování polic ve spotřebiči. Tím je v celé chladničce udržována stejná teplota a nedochází k jejím výkyvům. Minimalizuje se tak vysoušení potravin, což prodlužuje jejich trvanlivost a zachovává aroma.

Americká side-by-side chladnička nenabízí pouze velký objem, ale i speciálně vyvinutou přihrádku FreshProtect Box na skladování ryb, masa, mléčných výrobků, ovoce a zeleniny s možností nastavení třech různých teplotních úrovní v jejím vnitřku.

 

Když Evropa předběhne v kuchyni Ameriku

Potřebujete velký chladicí a mrazicí prostor, kam se vejde úplně všechno? Pokud ano, je pro vás ideální volbou tzv. evropská side-by-side kombinace KAD99PI25 značky Bosch v celkové šířce 120 cm. Jde o dva volně stojící spotřebiče – plnohodnotnou monoklimatickou chladničku a zásuvkovou mrazničku, každý o šířce 60 cm, které jsou umístěné vedle sebe, resp. spojené speciální spojovací soupravou.

Největšími výhodami této chladničky jsou její objem, který představuje více než 550 litrů, a její poličky či zásuvky, které lze úplně vytáhnout již při otevření dveří do úhlu 90 stupňů. Jelikož jde o dva oddělené spotřebiče, vyhnete se problémům s obtížným stěhováním nebo přesouváním, které mohou při manipulaci s velkou chladničkou nastat. Dávkovač studené vody zabudovaný do ledničky a výrobník ledu nainstalovaný do mrazáku vám budou přinášet užitek i radost každý den.

V chladničce najdete přihrádku HydroFresh s regulací vlhkosti, která udrží ovoce a zeleninu až dvakrát déle čerstvé. Mrazák je zase vybaven speciální přihrádkou BigBox, která má výšku až 26 cm a je vhodná pro uskladnění nadrozměrných kusů potravin, například pizzy, větších kusů masa či celého dortu. Tato plnohodnotná mraznička disponuje automatickým systémem odmrazování NoFrost, díky kterému jednou provždy odpadá nutnost nepříjemného a zdlouhavého ručního odmrazování. Námraza se netvoří ani na mražených potravinách, které si díky tomu zachovávají svou kvalitu. Automatický systém odmrazování svou činností zabraňuje také energetickým ztrátám, ke kterým při námraze chladicího zařízení dochází, což šetří i vaši peněženku.