Již nikdy žádné odmrazování!

Kateřina Jurková
08.09.2021

Chladící a mrazící přístroje Bosch s jedinečnou inovovanou technologií NoFrost

Automatický systém odmrazování NoFrost šetří čas i peníze
Speciální systém cirkulace vzduchu odnímá potravinám vlhkost a odvádí ji mimo mrazicí prostor
Na stěnách ani odkládacích plochách se neusazuje led
Potraviny jsou citlivěji a rychleji zmraženy, navzájem se na sebe nenamrazují
Pokud se v chladicím zařízení vytváří námraza, snižuje se mrazící výkon spotřebiče a zvyšuje se spotřeba elektrické energie. Zdlouhavému odmrazování se poté nevyhnete. Jenomže přiznejte si to sami - většinou se k odmrazování donutíte až tehdy, když už z mrazáku stěží vytáhnete šuplík. Pokud chcete dát nepříjemnému odmrazování už navždy sbohem, pořiďte si chladící a mrazící přístroje značky Bosch se systémem automatického odmrazování NoFrost.

Odmrazování je minulostí

Systém automatického odmrazování NoFrost chladicí zařízení pravidelně odmrazuje, a zabraňuje tak energetickým ztrátám, k nimž dochází při jeho námraze. Díky systému NoFrost je chladný vzduch ventilátorem rozváděn do každého koutu mrazicího prostoru. Speciální systém cirkulace vzduchu odnímá potravinám vlhkost a odvádí ji mimo mrazicí prostor do výparníku. Samovolné odmrazování probíhá, aniž byste to postřehli. Na krátkou chvíli se zapne topné těleso u výparníku a námraza odtaje. Voda z tající námrazy odteče žlábkem na zadní stěně přístroje ke kompresoru, kde se odpaří. To má za následek, že vzduch v prostoru spotřebiče je suchý, což spolehlivě zabraňuje tvorbě ledu na vnitřních stranách spotřebiče nebo jinovatky na potravinách. Pro vás to znamená, že se jednou provždy zbavíte vyčerpávajícího a časově náročného odmrazování a potraviny budou citlivěji a rychleji zmraženy!

Jen samé výhody

Systém NoFrost zajišťuje, že se na sebe potraviny navzájem nenamrazují. Led či drobné ovoce je tak možné od sebe bez problémů oddělit. Na stěnách ani odkládacích plochách se neusazuje led, a je tak možné využít celý prostor mrazáku. Ten lze navíc flexibilně uzpůsobit díky systému VarioZone. Všechny odkládací plochy a přihrádky v mrazáku lze jednoduše uspořádat přesně podle vašich potřeb nebo je zcela vyjmout, a získat tak neuvěřitelně velký skladovací prostor. Vybrané spotřebiče se systémem NoFrost jsou nyní dostupné také v energetické třídě A+++.

Propracovaná k dokonalosti

Vrcholným modelem chladicího a mrazícího přístroje se systémem NoFrost je nová kombinovaná chladnička a mraznička Bosch KGF 39PI30. Tato novinka disponuje navíc jedinečnou technologií VitaFresh, která dokáže uchovat potraviny až 3x déle čerstvé tím, že jim aktivně přizpůsobuje vlhkost v jednotlivých chladících zónách. Výrazné zpomalení ztráty čerstvosti chlazených potravin zajistí také snížená teplota, která se v těchto zónách pohybuje jen těsně nad bodem mrazu (0 °C). Díky optimálnímu rozdělení vlhkostních zón na „suché" a „orosené" si chlazené potraviny udrží až třikrát delší dobu chuť, vitaminy, minerální látky a svěží vzhled.